Najczęstsze grubości płyt poliwęglanu komorowego

Czasy, w których obecnie żyjemy, charakteryzuje przede wszystkim wygoda i bardzo łatwy dostęp do wiedzy. Dziś, by zrobić zakupy, nie trzeba wychodzić w ogóle z domu. By się czegoś dowiedzieć wystarczy zajrzeć do Internetu. W sieci znajdziemy firmy instruktażowe, porady i opinie, ułatwiające wybory.

Ile komór ma płyta poliwęglanowa 16 mm?

poliwęglan komorowy 16mmDlatego, gdy dziś ktoś chce wybudować szklarnię lub wiatę, ale nie ze szkła, to w Internecie od razu znajdzie płyty poliwęglanowe. Łatwo odnaleźć ich zalety i poczytać o tym, że nie tylko ich przezroczystość jest pożądana, ale i odporność na warunki atmosferyczne oraz urazy mechaniczne. Nikt nie kwestionuje przewagi poliwęglanu nad szkłem. Kwestią do rozstrzygnięcia może być dla nas wybór między poliwęglanem komorowym lub litym. Jeśli estetyka nie jest naszym priorytetem, to najprawdopodobniej wybierzemy poliwęglan komorowy. Ten z kolei znów może mieć różną grubość i różną ilość komór, inaczej zwanych kanalikami. Najczęstsze grubości to 10, 16, 20 i 25 mm. Dobieramy ją do przeznaczenia płyty. Na przykład poliwęglan komorowy 16mm, będzie miał osiem komór, ale u innych producentów cztery lub dwie. Na pewno, im płyta grubsza, tym droższa i bezbarwna zawsze będzie tańsza niż kolorowa. Do zadaszenia oranżerii lub ogrodów zimowych warto wybrać płyty o grubości od 16 mm. Im większy nacisk na estetykę, a mniejszy na wytrzymałość tym płyta może być cieńsza i może mieć mniej komór. Wewnątrz budynków można stosować poliwęglan lity.

Ma mniejszą wytrzymałość, jest droższy, dlatego rzadziej wybierany od kanalikowego. Jednak jest tym samym tworzywem i również posiada szerokie zastosowanie. W sieci można znaleźć dużo praktycznych informacji na powyższe tematy, ale nigdy nie powinny one zastąpić porady profesjonalisty. Szczególnie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.