Z obróbką blacharską balkonu nie ma żartów

Przez ostatnie lata swojego życia, nauczyłam się jednego: z rodziną można zdziałać naprawdę wiele. Jeden potrafi coś zrobić, drugi doradzić, a trzeci wesprzeć. Gdy okazało się, że nasza ekipa remontowa nie zacznie u nas w terminie, postanowiliśmy z mężem i jego bratem, sami zrobić remont balkonu.

Kto robi obróbkę blacharską balkonów?

obróbki blacharskie balkonówMogliśmy co prawda czekać na ekipę, ale żadnemu z nas nie podobał się ten pomysł. I mąż, i brat pracowali kiedyś w budowlance, i nie podejrzewałam, by mieli z balkonem jakiekolwiek trudności. Od obróbki blacharskiej miał być szwagier, mąż miał kłaść płytki, a ja miałam nadzorować roboty. Płytki mieliśmy kupione, a obróbkę miał kupić szwagier. Wiedział najlepiej, które listwy będą najlepsze i ile okapnika będzie potrzebował. Pomysł z obcą ekipą remontową pojawił się, ponieważ szwagra miało nie być w kraju. Dlatego, że mąż nie chciał się zabrać sam za obróbkę, zdecydowaliśmy się zapłacić innym. Teraz nie było już takiej potrzeby i wszystko się idealnie zgrało. Mąż robił to co lubił, szwagier to na czym się znał, a ja miałam w perspektywie piękny, nowy balkon. Jakiś czas temu nawet nie wiedziałam, czym są obróbki blacharskie balkonów. Teraz, dzięki moim dwóm fachowcom, których obserwowałam podczas pracy, wiem co wchodzi w ich skład i do czego służą. Dostałam dokładny opis hydroizolacji, docięć blachy i montażu okapników, tak by woda nie wdzierała się pod ceramikę ani nie spływała po elewacji budynku.

Cieszę się, że wynikła taka sytuacja z balkonem. Dzięki niej bracia mieli możliwość, pobycia ze sobą, porozmawiania, dowiedzenia czegoś nowego. Zupełnie inaczej ludzie rozmawiają ze sobą, gdy przebywają ze sobą przez godzinę towarzysko, a zupełnie czymś innym jest kilkanaście godzin wspólnej pracy, która łączy.