Szybka budowa garażu

Do niedawna jednymi z najpopularniejszych garaży, stawianych w możliwie jak najkrótszym czasie, były garaże blaszane. Ich postawienie nie wiąże się z dużymi kosztami, ani z dużym nakładem pracy czy czasu. Nie są jednak konstrukcjami idealnymi, nic więc dziwnego, że producenci zaczęli szukać innych rozwiązań.

Alternatywa dla garażu blaszanego

garaż z płyt warstwowychGaraże blaszane mają wiele zalet, jednak ich wadą, która dla wielu jest kwestią nie do wybaczenia, jest nietrzymanie temperatury. Wystarczy, że na zewnątrz temperatura spadnie w okolice zera, a w garażu zrobi się naprawdę zimno. Czasami atmosfera tego typu może zdecydowanie stanowić przeszkodę w wykorzystywaniu garażu do zaplanowanych celów. Dlatego od pewnego czasu coraz popularniejszy staje się garaż z płyt warstwowych. Konstrukcje tworzone przy użyciu płyt warstwowych są równie lekkie, co garaże blaszane. Zyskują jednak dodatkowo na mobilności i trzymaniu wewnętrznej temperatury. Dodatkowo, konstrukcja garażu z płyt warstwowych umożliwia jego późniejszą rozbudowę czy też przebudowę. Ze względu na swoją modułową strukturę, może być dowolnie przekształcany, odpowiadając aktualnym potrzebom użytkowym. Możemy więc na początek zaplanować mniejszą przestrzeń, a później ją rozbudować. Płyty warstwowe są materiałem wytrzymałym, ale dla użytkowników i tak najważniejszą ich cechą jest dobre trzymanie temperatury. To właśnie dzięki temu w garażu cały rok dysponujemy stałą temperaturą powyżej zera. To zaś umożliwia nam właściwe przechowywanie samochodu lub wykonywanie prac warsztatowych we wnętrzu garażu.

Cena garażu, na jaki się zdecydujemy zależy przede wszystkim od jego wielkości, ale również od dodatkowego wyposażenia, o które w przypadku płyt warstwowych możemy się również pokusić, np. automatyczna brama. Wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujemy i naszymi oczekiwaniami względem produktu końcowego.