Pakowarki próżniowei ich zastosowanie

Pakowarki próżniowe, zwane także pakowaczkami są urządzeniami, które odsysają powietrze z wnętrza opakowania foliowego tworząc przy tym szczelny zgrzew zamykający. Niezależnie od konstrukcji każda pakowarka próżniowa powinna być wyposażona w pompkę i listwę zgrzewającą pokrytą teflonem. Do czego dokładnie są używane pakowaczki i jak się je obsługuje? 

Jaką pakowarkę próżniową najlepiej wybrać?

pakowarki próżniowe komorowePakowarka komorowa jest zamykana hermetyczną pokrywą, pod którą umieszcza się pakowany przedmiot wraz z opakowaniem. Następnie powietrze jest odsysane za pomocą wytworzonej próżni we wnętrzu całej komory urządzenia po czym zgrzewana jest folia, aby powietrze nie wlatywało z powrotem do środka. Po zakończeniu całego mechanizmu komora samodzielnie się otwiera, a produkt jest już szczelnie zapakowany i bez problemu możemy go wyjąć. Pakowarki próżniowe komorowe są coraz bardziej popularne ze względu na wygodę użytkowania oraz prostotę obsługi. Urządzenia te są bardzo szybkie oraz możemy we własnym zakresie regulować poziom podciśnienia co jest bardzo ważne podczas pakowania delikatniejszych bądź kruchych produktów. Pakowarki komorowe różnią się od siebie kilkoma szczegółami takimi jak wielkością komory, długością i ilością listew zgrzewających, wydajnością pompy próżniowej oraz poziomem zaawansowania funkcji sterowania. Niektóre pakowarki mogą również posiadać funkcję wypełniania opakowania gazem, dzięki czemu wewnątrz opakowania można uzyskać preferowane warunki środowiska. 

Komorowe pakowarki są popularne ze względu na doskonałą wygodę użytkowania, szybkość i jakość pracy oraz możliwość stosowania worków gładkich, które są oferowane w większym wyborze i w atrakcyjnej cenie. Kolejnym atutem tych urządzeń jest regulacja parametrów zgrzewania i precyzyjne stopniowanie siły odsysania.