Dobry materac dla kobiet w ciąży

Gdy byłam młodsza, nigdy nie sądziłam, że w dorosłym życiu tak ważne dla mnie staną się szczegóły. Te detale, które w danej chwili nie znaczą wiele, ale będą miały wpływ w przyszłości na życie mojej i moje rodziny. To też zaczęło cechować moją dorosłość – myślenie o innych, a nie tylko o sobie. Na wszystko przychodzi czas.

Tańszy materac wcale nie musi być gorszy

materace tanioBędąc w ciąży, cierpiałam na okropne bóle kręgosłupa; na tyle, że postanowiliśmy z mężem zakupić przed czasem materac. Nie robiliśmy tego wcześniej, bo w najbliższym czasie szykowała nam się przeprowadzka i marzyło nam się duże, małżeńskie łoże. Jednak mój kręgosłup błagał o materac już teraz. Co prawda był to dodatkowy niezaplanowany wydatek, ale konieczny, więc patrzyłam, gdzie kupię materace tanio. Byłam całkowicie nieprzygotowana do tematu: kokosowe, piankowe, kieszeniowe… Nie miałam pojęcia jak wybrać ten najlepszy. Jeszcze, dodatkowo, musieliśmy od razu wybrać ramę łóżka, by znać wymiary materaca. Dlatego istotną kwestią stała się dla nas cena. Musiałam kupić tani, ale dobry materac. Z normalną gwarancją i dobrą jakością. Wcześniej zakupy zajmowały mi zdecydowanie mniej czasu. Chciałam coś kupić, to szłam do sklepu i to kupowałam. Teraz musiałam przejrzeć kilka sklepów i porównać ceny. Muszę przyznać, że w pewnym momencie sprawiło mi to nawet frajdę. Gdy znalazłam tańszy odpowiednik z drogiego sklepu markowego, byłam zadowolona jak dziecko. Jedyne co zostało to zamówić, zapłacić i upewnić się, że wybrałam dobrze. Tydzień później noc spędzałam już na nowym materacu.

Była to ogromna ulga dla moich pleców i w danym momencie wydawało mi się, że nie mogłam kupić nic lepszego. Nie wiem czy mój mąż cieszył się również z tego samego powodu czy dlatego, że leżał po prostu koło nas. Za chwilę jednak mój i jego entuzjazm minął, bo rozpłakałam się ze wzruszenia. Na szczęście do porodu było niedaleko…