O dekoracyjnych panelach w technologii 3D

Technologia 3D znajduje dziś zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu rozrywkowego i usług. Minęło już kilka lat, odkąd z wypiekami z na twarzy oglądaliśmy pierwsze, trójwymiarowe filmy; od tego czasu przybyło wiele nowych pomysłów na zastosowanie tej technologii.

Wdzięk i dynamiczność – o trójwymiarowych panelach dekoracyjnych

panele dekoracyjne 3DObrazy, oglądane w trójwymiarze, to przede wszystkim podkreślenie ruchu, energii i dynamiczności. Taka wizualizacja ma sprawiać wrażenie bardziej integralnej z postrzeganą rzeczywistością realną. Nic dziwnego, że cechy te znajdują zastosowanie w nowoczesnych nurtach wnętrzarskich. Na rynku coraz bardziej powszechnie dostępne są panele dekoracyjne 3D. Panele ścienne tego typu produkowane są z różnych materiałów, na przykład z gipsu, z poliuretanu, z betonu. Spektakularne wrażenie dają bez wątpienia wnętrza, w których postawiono na panele ażurowe. Rozwiązanie to, jeszcze dość rzadko stosowane, nadaje pomieszczeniu wygląd elegancki i oryginalny, spełniając przy tym dodatkową funkcję oddzielającą dane partie pomieszczenia (gdy niemożliwe lub niekorzystne jest wstawienie ściany). Przykładowo, aranżacja wnętrza za pomocą wypukłych paneli gipsowych to nie tylko podklejenie gotowego wzoru, ale i możliwość samodzielnej koloryzacji panelu. Kolor to jedno, ale przede wszystkim faktura – ona gra rolę nadrzędną, nadając wnętrzu energię i charakter. Warto wspomnieć, że panele 3D, oprócz walorów wizualnych, mają także właściwości izolujące.

Jeżeli płaska, stonowana dekoracja wnętrza nie jest tym, co chcielibyśmy widzieć w naszych czterech ścianach, z pewnością warto przemyśleć dekorację ścienną przy użyciu paneli trójwymiarowych. To nowoczesne rozwiązanie dekoracyjne jest z pewnością jednym z najbardziej skutecznych sposobów na ożywienie wnętrza.