Teren Krakowa – które firmy odbierają gruz?

Jestem osobą, która zawsze szuka ideałów. Co prawda, często idę na kompromis, ale gdy tylko to możliwe, nawet dużym kosztem, dążę do tego co sobie wymarzyłam. Chciałam mieć dom w pewnym miejscu. Razem, połączone – to miejsce z mojego dzieciństwa i dom w tym miejscu.

Problem z odbiorem gruzu? Nie w Krakowie

odbiór gruzu z terenu krakowaGdy kupiłam tę działkę, w Krakowie, stał na niej inny budynek. Od razu wiedziałam, że będzie pójdzie on w gruz. Chciałam postawić swój dom, od fundamentów. Mój mąż o tym wiedział. Cieszyliśmy się oboje, że budynek, który miał zostać zmieniony w gruzowisko jest od dawna opustoszałą i zaniedbaną nieruchomością. Teraz trzeba było zamówić kogoś do wyburzenia, a potem firmę, która zrobi odbiór gruzu z terenu krakowa. Firmę, która wyburzy stary budynek było zdecydowanie trudniej znaleźć niż te, które odbierają gruz. Mąż nie chciał by rozbiórkę i wywóz robiła jedna firma. W tej chwili nie ma żadnego problemu by mieć na szybko podstawiony kontener na odpady budowlane. Można segregować, ale wcale nie trzeba. Za dopłatą zrobi to za nas firma. Na mojej głowie było porównanie opinii i cenników wywozu gruzu. Mąż zajął się kwestią wyburzania. Mnie zostawił kwestię wykończeniową. Gdy zadzwoniłam do jednej z krakowskich firm, porozmawiałam z miłym panem, który udzielił mi odpowiedzi na kilka pytań. Powiedziałam ile gruzu orientacyjnie będę miała i jaki czas orientacyjnie nas interesuje. Pan powiedział mi cenę. Teraz wypadało mieć już tylko gruz gotowy do wywozu. Po tygodniu sprawa została załatwiana. Stary budynek wyburzony, gruz wywieziony, a my mogliśmy zacząć budowę.

Właściwie to najprostsza rzecz była za nami. Łatwo jest burzyć, a zdecydowanie trudniej się buduje. Jak w życiu. To co najpiękniejsze powstaje długo, często okupione dużym wysiłkiem, dlatego w życiu trzeba bardzo dbać o to, co najważniejsze.