Bramki dostosowane do dzieci

Na początek każdego roku szkolnego pojawia się ten sam problem; otóż, na jakie zajęcia pozalekcyjne zapisać swoje dzieci, tak by mogły jakoś rozładować swoją energię i oddać się swoim zainteresowaniom i je jakoś w miarę możliwości poszerzyć. Mój syn Mateusz odkąd skończył piąty rok życia każdą wolną chwilę spędzał na basenie, jednak w tym roku wybór padł na futbol. Na spotkaniu z rodzicami trener mówił, że bezpieczne bramki piłkarskie dla dzieci na ich obiekcie klubowym to norma.

Bezpieczeństwo podczas gry w piłkę

bezpieczne bramki piłkarskie dla dzieciByć może niektórzy nie zwróciliby na te słowa wcale swojej uwagi, bo przecież bramka to bramka, a sformułowanie o bezpieczeństwie jest zapewne użyte tylko dla nadopiekuńczych mam. Sama pewnie do pewnego momentu zareagowałabym dokładnie tak samo; przecież tak to już jest, że od czasu do czasu dziecko musi się wywrócić, zedrzeć kolano i po prostu pobiec dalej, nie ma na to siły. Jednak jakieś pół roku temu usłyszałam o strasznym wypadku, kiedy to zespół młodzików z pewnej juniorskiej ligi pojechał na mecz. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt że owy plac gdy był w fatalnym stanie, pamiętającym zapewne jeszcze czasy PRL-u, trawa przypominała błoto, a bramki wyglądały tak jakby zaraz miały po prostu runąć. Dlatego też bezpieczne bramki piłkarskie dla dzieci od tego czasu stanowią element, na który zwracam baczną uwagę.

Sędzia jednak nie zwrócił na to większej uwagi, więc spotkanie się odbyło, jednak w jego czasie jeden z chłopców z impetem zderzył się ze słupkiem, na skutek czego trafił do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu.  Po prostu nie chce, żeby Mateuszowi stało się coś tylko dlatego, że ktoś nie dopilnował podstawowych elementów i nie zapewnił dzieciakom wystarczającego bezpieczeństwa i komfortu.