Zabawa wiejska z podpiwkami

Jako sołtys miałem na prawdę sporo spraw na swojej głownie. Okolica w której mieszkałem była bardzo rozwinięta pod względem turystycznym i często dostawaliśmy propozycję organizacji różnego rodzaju imprez. Taka organizacja była bardzo trudna pod względem logistycznym.

Festyn z darmowym podpiwkiem 

podpiwekJednak jako doświadczony sołtys znałem już osoby, które chętnie we wszystkim pomagały. Ostatnio chciałem zorganizować zakończenie lata w naszej wsi. Było to zawsze duże wydarzenie ze względu na atrakcje oraz turniej sołectw. Starałem się zadbać o dużą loterię z nagrodami, która zawsze zachęcała ludzi do wydawania pieniędzy. Dodatkowo przyjechały osoby, które sprzedawały tradycyjne wyroby mięsne, piwa lub miody. Ostatnio sporą popularność zyskał podpiwek, który był przygotowywany według starodawnej receptury. Osoby, które go wykonywały zdecydowały, że będzie dla ludzi zupełnie za darmo tak jak nasza kiełbaska do ogniska. Jako władze chcieliśmy zachęcić ludzi do uczestnictwa i staraliśmy się aby każdy był zadowolony. Podpiwek, który pojawiał się u nas na festynach miał prawie zawsze sporą popularność. Jego skład był prosty i bardzo smakował ludziom. Chętnie pili go do posiłków. Oczywiście nie mogło zabraknąć muzyki. Ja zdecydowałem się w tym roku na jakiegoś popularnego wodzireja. Chciałem aby on wprowadził do zabawy nowe pomysły. Ludzie tez potrzebowali jakiejś zachęty do zabawy. Ja starałem się im to wszystko zapewnić. Też zależało mi na szczęściu naszych mieszkańców. Tradycja związana z rodzinnymi festynami była dla nas bardzo ważna.

Mieszkańcy potrzebowali okazji do wspólnego spędzania wolnego czasu. Podpiwek oraz kiełbaska dla wszystkich miała być dodatkową zachętą do uczestnictwa w tej zabawie. Byłem zadowolony z tego, że wszystko tak dobrze się rozwija.