Gdzie stosowane są posadzki epoksydowe?

Posadzki epoksydowe czy inaczej mówiąc posadzki wykonane z żywicy staja się na dzień dzisiejszy dość popularnym rozwiązanie, które znajduje zastosowanie zarówno w obiektach przemysłowych, jak i wnętrzach mieszkaniowych. Co zatem warto wiedzieć o posadzkach żywicznych?

Charakterystyka i zastosowanie posadzek epoksydowych

posadzki epoksydowe wrocławPosadzki epoksydowe najczęściej stosowane są w obiektach przemysłowych takich jak hale magazynowe czy hale produkcyjne. Wynika to przede wszystkim z tego, że ten rodzaj posadzek wyróżnia wysoka trwałość i odporność na działanie różnego rodzaju czynników szkodliwych w tym takich jak czynniki chemiczne czy wilgoć. Dzięki temu posadzki żywiczne doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach. Dodatkowo ich zaleta jeśli chodzi o obiekty przemysłowe jest także łatwość utrzymania ich w czystości. niemniej należy zaznaczyć, że jest to rozwiązanie droższe niż posadzki betonowe. Choć zasadniczo jest to jedyna wada. I tu pojawia się pytanie jak posadzki żywiczne, stosowane w obiektach przemysłowych mogły znaleźć zastosowanie we wnętrzach? Wzięło się to stad że posadzki żywiczne mogą być praktycznie dowolnie barwione, a co za tym idzie występują one w bardzo bogatej gamie kolorystycznej oraz w wersjach dekoracyjnych, co umożliwia dopasowanie ich do praktycznie dowolnej aranżacji lub też stworzenie z ich wykorzystaniem niepowtarzalnej stylizacji. Dodatkowo trwałość i łatwość czyszczenia także w domu się przydaje. Jeśli chodzi natomiast o wykonanie takiej posadzki we wnętrzach, to obecnie nie ma z tym już większego problemu ponieważ wystarczy w internecie wpisać takie hasło jak np: posadzki epoksydowe wrocław by bez problemu znaleźć wykonawce z naszej okolicy. Nim jednak się na jakiegoś zdecydujemy warto zapoznać się z jego poprzednimi realizacjami oraz opiniami klientów.

Posadzki epoksydowe stosowane są zarowno w obiektach przemysłowych, jak i we wnętrzach mieszkaniowych. Wynika to z tego, że rozwiązanie to łączy w sobie trwałość z estetyką, dzięki czemu ma właśnie tak szerokie zastosowanie i co za tym idzie cieszy się rosnącą popularnością.