Polska firma opatentowała nowy hamulec do maszyn

Maszyny produkcyjne to jedne najbradziej skomplikowanych urządzeń, które wymyślił człowiek. Współczesne są naszpikowane elektroniką, która zazwyczaj jest sama sobie wystarczalna. Czynny udział człowieka przy procesie produkcyjnym został przez to ograniczony do minimum. Właściciele przedsiębiorstw zyskują dzięki temu spore oszczędności.

Ulepszony hamulec elektromagnetyczny z Polski

skuteczny hamulec elektromagnetycznyMaszyna produkcyjna to zbiór skomplikowanych połączeń prostych elementów, tworzących spójną, wielozadaniową całość. Dla laika w temacie budowy maszyn mogą się one wydawać wręcz cudem technologicznym. Ekspercie jednak są w stanie projektować i ulepszać wciąż na nowe owe maszyny, mając do dyspozycji wychodzące na rynek co rusz nowinki techniczne. Dzięki ścisłej współpracy z naukowcami, jeden z polskich producentów części do maszyn, opatentował niecały  miesiąc temu niezwykle skuteczny hamulec elektromagnetyczny, ulepszony o najnowsze rozwiązania. Mimo tego, iż na razie dostępny jest prototyp urządzenia, firma codziennie uzyskuje kolejne zamówienia od przedsiębiorstw z całego świata na ów hamulec. Ma on bowiem podnieść wydajności i bezpieczeństwo maszyn produkcyjnych, przyspieszając ich zatrzymywanie do setnych sekundy. Wcześniej było to nie do pomyślenia, bo najlepsze hamulce zatrzymywały maszyny w przeciągu kilku sekund. Właściciele hal produkcyjnych już wyliczyli, że na tej drobniej zmianie ich wydajność wzrośnie na tyle, że pozwoli zaoszczędzić do kilkuset tysięcy złotych miesięcznie. 

Na rynku maszyn produkcyjnych od wielu lat panuje wzmożony ruch. Na każdym kroku pojawiają się kolejne ulepszenie i poprawki, usprawniające produkcję. Jednym z ciekawszych rozwiązan jest ulepszenie hamulca elektromagnetycznego. Polska firma, która opatentowała wynalazek już może cieszyć się z ogromnego sukcesu finansowego.