Restauracja

Restauracja i podróż do Gdańska

Udało mi się dostać pracę w nowym mieście i Gdańsk otworzył przede mną swoje wrota. Niestety, to zmusiło mnie do opuszczenia rodzinnego domu i trochę tęskniłam za rodzicami. Dlatego ucieszyłam się, jak zadzwonili z informacją, że odwiedzą mnie za tydzień.

Dobra restauracja – znajdę?

RestauracjaPostanowiłam pokazać im miasto, aby zobaczyli, gdzie teraz mieszkam. Zastanawiałam się, gdzie jest jakaś dobra restauracja, aby uraczyć ich tutejszymi specjałami. Mój tata lubił sobie dobrze zjeść, a mama była raczej wybredna. Nie wiedziałam więc jaka restauracja może im przypaść do gustu. Zapytałam znajomych, czy nie mają żadnej sprawdzonej knajpki. W końcu oni bardziej się znają na tym niż ja. Poradzili mi taką jedną, wraz z którą jest sala weselna, ale jak nikt akurat nie ma tam żadnego wesela, to można śmiało korzystać z tego miejsca. Podobno można tam dobrze zjeść, bo ogólnie katering trójmiasto ma dobry, ale nigdy nie wiadomo, czy wszystkim akurat będą smakowały te potrawy. Dowiedziałam się, że podają tam spaghetti, a to już na plus, bo moja mama wszystkie makaronowe dania może pożerać kilogramami. Zresztą tak jak ja. Jak szukałam dobrego miejsca, to przy okazji znalazłam duże sale konferencyjne, które mogą się w przyszłości przydać, jak będziemy organizować różne zjazdy w pracy. Na pewno zapunktuję, jak zobaczą, że interesuję się różnymi możliwościami rozwoju firmy. No a wracając do jedzenia, to tata na przykład zje wszystko, byle było tego dużo. Nie ma żadnych szczególnych wymagań co do jedzenia. Lubi golonkę, kurczaka, i ziemniaki. Taki typowy polski obiad.

Poza tym pokażę im miasto i zabiorę ich do Neptuna. Na pewno im się spodoba. Jak już tam będziemy, to na pewno zainteresuje ich Motława, i przepłynięcie przez nią promem. To taka ciekawa i niedroga atrakcja, więc czemu nie skorzystać.

Restauracja w Gdańsku, którą odwiedziłam i polecam http://calanaprzod.com.pl